مهر 27 1398 12:42
فهرست
پیوندهاتشکیل جلسه با ریاست اداره مهاجرت و گذرنامه اصفهان
تشکیل جلسه با ریاست اداره مهاجرت و گذرنامه اصفهان

در تاریخ 21/09/95 جلسه با دعوت اداره مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی اصفهان در محل آن اداره با حضور غفرانی مدیر ثبت احوال اصفهان و سرهنگ جهانگیری ، سرهنگ مؤذنی ، سرگرد نجفی و سروان پویا برگزار گردید و در خصوص تعامل فی مابین و وضعیت اتباع خارجی شهرستان و وضعیت مشکوک التابعین مورد بررسی قرار گرفت.جلسه با دفاتر پیشخوان
جلسه با دفاتر پیشخوان

در تاریخ 24/09/95 جلسه ای با حضور مدیران دفاتر پیشخوان سطح شهر اصفهان در سالن کنفرانس اداره کل با حضور غفرانی مدیر ثبت احوال شهرستان و عباسی و رضایی معاونین فناوری اطلاعات و اسناد هویتی شهرستان تشکیل شد. در این جلسه مشکلات و مسائل دفاتر مورد بررسی قرار گرفت وتوسط مدیر و معاونین ثبت احوال شهرستان مطالبی درخصوص رعایت امور مراجعین و تداوم همکاری همه جانبه بین دفاتر و اداره ثبت احوال ارائه شد.
ولادت پیامبر اکرم (ص) و آغاز هفته وحدت
ولادت پیامبر اکرم (ص) و آغاز هفته وحدت

ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و ولادت حضرت امام جعفر صادق (ع) و هفته وحدت گرامی بادسومین جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان اصفهان
سومین جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان اصفهان

سومین جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان اصفهان رأس ساعت 12:30 مورخ 17/09/95 به ریاست فرماندار اصفهان در محل فرمانداری تشکیل شد در این جلسه ابتدا غفرانی مدیر ثبت احوال شهرستان اصفهان گزارشی از اقدامات انجام شده درخصوص مصوبات 8 گانه جلسه قبلی ارائه داد در ادامه هرکدام از اعضاء نظریات خود را اعلام نمودند در این جلسه آقای کفیل فرماندار محترم اصفهان بر ساماندهی و تهیه شناسنامه توسط آرامستان مرکزی اصفهان برای هرکدام و جلوگیری از دفن اموات در محل هایی غیر از آرامستانهای مشخص شده تأکید نمودند و نسبت به تقدیر و تذکر به عوامل ذیربط در اعلام وقایع که همکاری مطلوبی را با شورای هماهنگی دارند یا در انجام وظایف کوتاهی می نمایند مطالبی را بیان نمودند در پایان مصوباتی با محوریت ایجاد کارگروه رسیدگی به امور آرامستانها ، تهیه شناسنامه آرامستانهای محلی ، برخورد با هرگونه دفن در محل هایی غیر از آرامستانهای مشخص شده به تصویب رسید.
تسلیت
تسلیت

رحلت پیامبر مکرم اسلام (ص) و شهادت امام حسن و امام رضا علیهما سلام بر همه شیعیان و مسلمانان جهان تسلیت باد.شرکت در نماز عبادی سیاسی جمعه
شرکت در نماز عبادی سیاسی جمعه

در تاریخ 05/09/95 به مناسبت هفته بسیج تعدادی از اعضاء پایگاه مقاومت بسیج اداره کل ثبت احوال استان در مراسم سیاسی، عبادی نماز جمعه به امامت آیت الله طباطبائی نژاد امام جمعه اصفهان شرکت نمودند. قبل از خطبه های نماز سردار سلیمانی فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان به مناسبت هفته بسیج به عنوان سخنران قبل از خطبه ها سخنرانی نمود.
صبحگاه مشترک سازمان بسیج کارکنان ادارات دولتی
صبحگاه مشترک سازمان بسیج کارکنان ادارات دولتی

به مناسبت هفته بسیج صبحگاه مشترک بسیج کارکنان دولت در میدان صبحگاه استانداری اصفهان برگزار گردید. کارکنان ثبت احوال شهرستان اصفهان و اداره کل در قالب پایگاه مقاومت بسیج کارکنان اداره کل ثبت احوال استان اصفهان در این مراسم شرکت نمودند.
با کاروان شهدا
با کاروان شهدا

 

 

کجایید ای شهیدان خدایی..........بلاجویان دشت کربلایی

کجایید ای سبک بالان عاشق..........پرنده تر زمرغان هوایی

باز بوی عطر شهدا در فضای عشق و ایثار اصفهان همیشه در صحنه پیچید. پیکر پاک و مطهر 5 شهید گمنام و یک شهید حرم بر روی دستان مردم و مسئولین اصفهان از محل مسجد نورباران تا باغ غدیر تشییع و در آستانه ورودی موزه دفاع مقدس به خاک سپرده شد. در این مراسم کارکنان اداره کل ثبت احوال استان اصفهان و همچنین کارکنان ثبت احوال شهرستان اصفهان و پایگاه بسیج مقاومت اداره کل ثبت احوال استان اصفهان با شهدای والامقام دفاع مقدس و دفاع از حرم تجدید میثاق کردند.

حرفهایشان رنگ و بوی شهادت داشت ...

شهدا شرمنده ایم ، شهدا شرمنده ایم ....
تشکیل جلسه سه جانبه وقایع حیاتی
تشکیل جلسه سه جانبه وقایع حیاتی

در تاریخ 10/08/95 در اجرای مصوبات جلسه مورخ 26/06/95 شورای هماهنگی وقایع حیاتی شهرستان جلسه ای با حضور رؤسای اوقاف ناحیه 1 و 2 ، مدیرعامل آرامستانهای اصفهان و غفرانی مدیر ثبت احوال شهرستان اصفهان در محل اداره اوقاف ناحیه 1 اصفهان و با حضور کارشناسان مربوطه تشکیل شد در این جلسه درخصوص دفن اموات در محل هایی غیر از آرامستانها و بقاع متبرکه و ضرورت عبور کلیه اجساد از طریق آرامستان باغ رضوان پس از انجام مراحل اداری صدور مجوز دفن توسط آرامستان و تنظیم سند فوت توسط مأمور ثبت احوال مستقر در آرامستان و درخصوص عدم گسترش گورستان سمسور به محدوده اراضی کشاورزی تصمیماتی اتخاذ گردید.


پایه درس اخلاق
پایه درس اخلاق

آیت الله حسین مظاهری از مراجع تقلید و رئیس حوزه علمیه اصفهان گفت: خدمتگزارن به مردم در دنیا و آخرت زیر چتر عنایت خداوند قرار می گیرند. ایشان فرمودند انسان در زندگی روزانه خود نباید فقط محو زندگی شخصی باشد بلکه باید خدمت به مردم و تأمین نیازهای عمومی جامعه را نیز مورد توجه قرار دهد. وی با اشاره به اینکه اقامه نماز و انجام واجبات از مصادیق معاشقه با خداوند و نزدیک شدن به پروردگار است تصریح کرد: خدمت به مردم نیز معاشقه و تقویت ارتباط با خداوند است.

رئیس حوزه علمیه اصفهان بیان کرد: همه معصومین (ع) در هر زمان و هر مکان خدمت به مردم را سرلوحه کار خود قرار می دادند و امروز تشیع خدمت به مردم را فرصتی برای بهره گیری از الطاف الهی در دنیا و آخرت می داند زیرا معتقد است که خدمت به مردم فرصتی برای تقویت دوستی با پروردگار است.

تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد
تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد

فرارسيدن ايام تاسوعا و عاشوراي حسيني را كه يادآور رشادت‌ها و مظلوميت‌هاي خاندان پاك رسالت است، به عموم ملت ايران و همه آزادگان و شيفتگان حق و فضيلت و عدالت در سرتاسر جهان تسليت مي‌گويیم.

بزرگ فلسفه قتل شاه دین این است
كه مرگ سرخ به از زندگى ننگین است

حسین مظهر آزادگى و آزادى است
خوشا كسى كه چنینش مرام و آیین است

نه ظلم كن به كسى نى به زیر ظلم برو
كه این مرام حسین است و منطق دین است

همین نه گریه بر آن شاه تشنه لب كافى است
اگر چه گریه بر آلام قلب تسكین است

ببین كه مقصد عالى وى چه بود اى دوست
كه درك آن سبب عزو جاه و تمكین است

ز خاك مردم آزاده بوى خون آید
نشان شیعه و آثار پیروى این استورود
نام کاربری

گذرواژهگذرواژه خود را فراموش کرده ام
اوقات شرعی
امور حقوقی و سجلی
سرویس پست الکترونیکی