شهریور 11 1393 06:20
فهرست
پیوندهااتقان اسناد هویتی مردم  ایران بسیار بااهمیت است -مقام معظم رهبری..........کارت ملی هوشمند دروازه ورود به دولت الکترونیک..........ثبت احوال نوین زمینه ساز توسعه پایدار..........
.
خوش آمدید
به سایت خود خوش آمدید
بهره برداری از ایستگاههای شماره 4 و5 کارت هوشمند ملی اداره ثبت احوال شهرستان اصفهان در هفته دولت
بهره برداری از ایستگاههای شماره 4 و5 کارت هوشمند ملی اداره ثبت احوال شهرستان اصفهان در هفته دولت

در پایان هفته دولت در مراسمی با حضور مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان آقای مهندس حاجی رحیمیان، شورای معاونین اداره کل ، مدیریت و معاونین ثبت احوال اصفهان و فرزندان شاهد ثبت احوال اصفهان بهره برداری از ایستگاههای شماره 4 و 5 کارت هوشمند ملی آغاز گردید. به این ترتیب در حال حاضر علاوه بر راه اندازی چهار ایستگاه توسط شرکت پست اصفهان، پنج ایستگاه روزانه در مرکز اداره شهرستان اصفهان درخواستهای کارت هوشمند ملی را دریافت و ارسال می نماید.

شرکت در شورای اداری شهرستان اصفهان
شرکت در شورای اداری شهرستان اصفهان

روزپنج شنبه ششم شهریورماه و به مناسبت ششمین روز هفته دولت، مدیران و رؤسای ادارات و سازمانهای دولتی و اعضاء شورای شهر اصفهان با حضور در گلزار شهدای اصفهان با آرمانهای شهیدان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تجدید میثاق کردند در حاشیه این مراسم از تنی چند از خانواده ایثارگران انقلاب اسلامی تقدیر به عمل آمد و همچنین از خانم افسانه لاوی فرزند شهید والامقام و از کارکنان اداره ثبت احوال اصفهان نیز تقدیر شد.
روز کارمند
روز کارمند

روز كارمند، تجليل ازانسان هاي شايسته اي است كه هدفشان خدمت به مردم و كسب رضاي پروردگار است. آنان كه همه همت و تلاششان، گشايش گره هاي زندگي انسان ها، رفع مشكلات و ايجاد آرامش در جامعه است.كار و فعاليت كارمندان، به عنوان عضو فعال جامعه و خدمتگزار ملت، شايسته تقدير و بيان است.

فرا رسیدن روز کارمند برتمامی همکاران در ادارات ثبت احوال

سراسر کشورمبارک باد


گفتگو با روزنامه نسل فردا
گفتگو با روزنامه نسل فردا

درپی گزارش شماره های گذشته این روزنامه درخصوص نام گذاری، خبرنگار نسل فردا در جهت کسب اطلاعات بیشتر با حضور در اداره ثبت احوال اصفهان با غفرانی مدیر ثبت احوال شهرستان به گفتگو پرداخت وی در پاسخ سؤال خبرنگار درخصوص ملاک انتخاب نام با اشاره به ساده و یا مرکب بودن نام انتخاب نامهای مغایر با ارزشهای دینی از قبیل القاب و عناوین و اسامی مستهجن را ممنوع اعلام کرد و کتابچه راهنمایی نام را فرصت مناسبی برای مشورت و راهنمایی نام گذاری دانست وی درپاسخ به سؤال دیگری مبنی بر حق طبیعی پدر و مادر در انتخاب نام با اشاره به حقوق متقابل جامعه و افراد رعایت قانون را فرصتی برای جلوگیری از زیرپا گذاشتن هنجارهای جامعه دانست در ادامه الگوهای تأثیرپذیر والدین برای انتخاب نام کودک را الگوهای دینی و ملی بازشمرد و ایام و مناسبتهای مذهبی را در افزایش فراوانی های نام مؤثر دانست و همچنین نقش رسانه و فیلم ها را نیز در این زمینه اثر گذار دانست.

گفتگو با صدای مرکز اصفهان
گفتگو با صدای مرکز اصفهان

به مناسبت 17 مرداد ماه روز خبرنگار غفرانی مدیر ثبت احوال شهرستان در گفتگوی تلفنی با برنامه مستندسازی روز خبرنگار به سؤالات مطروحه پاسخ داد. خبرنگار صدای مرکز اصفهان نظر ایشان را درخصوص انتظار از خبرنگاران جویا شد. ایشان در پاسخ با بیان اینکه خبرنگاران دیده بانان عقل و اندیشه جامعه و تلاشگران عرصه اطلاع رسانی هستند از خبرنگاران به عنوان همراه همیشگی مردم یادکرد و اخلاق محوری، کمک به ارتقاء فرهنگ کشور، امانت داری در خبر و تلاش برای توسعه پایدار جامعه را از جمله انتظارات از خبرنگاران بیان نمود وی میکروفون، دوربین و قلم را سه ابزار صداقت و روشنگری جامعه در دست خبرنگاران برشمرد و درخصوص تعامل ثبت احوال با خبرنگاران این تعامل را مطلوب عنوان کرد و گفت با اینکه همواره در خدمت این عزیزان بوده ایم لیکن بطور کلی هیچ دستگاه و بخشی نمی تواند انتظار کامل یک خبرنگار را تأمین کند. این برنامه در ساعت 18:45 دقیقه روز جمعه 17 مرداد از صدای مرکز اصفهان پخش گردید.

جلسه پوشش ثبت وقایع حیاتی
جلسه پوشش ثبت وقایع حیاتی

برابر مصوبه آخرین جلسه سال 92 شورای ثبت وقایع حیاتی شهرستان اصفهان جلسه ای با حضور رؤسای شبکه های بهداشت، معاون سازمان آرامستانهای اصفهان، ادارات اوقاف و مناطق یک و دو اصفهان به منظور ایجاد بانک اطلاعاتی ثبت فوت و همچنین ایجاد راهکار مناسب برای ارسال گواهی فوت هایی که توسط پزشکان معتمد در منازل صادر می گردد به ثبت احوال در محل اداره ثبت احوال اصفهان تشکیل و هرکدام از اعضاء نظریات خود را اعلام نمودند و مقرر گردید با توجه به مصوبه اخیر شورای ثبت وقایع حیاتی استان موضوع بانک اطلاعاتی مورد مطالعه قرار گیرد و درخصوص صدور گواهی پزشک توسط پزشکان معتمد جلسۀ ویژه ای با سازمان نظام پزشکی تشکیل گردد.

بازدید مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور از اداره ثبت احوال اصفهان
بازدید مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور از اداره ثبت احوال اصفهان

در تاریخ 13/05/93 آقای علی اکبر محزون مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور از اداره ثبت احوال اصفهان بازدید و در جریان فرآیند اخذ درخواست کارت هوشمند ملی و نحوه خدمات رسانی به مردم شریف اصفهان قرار گرفتند در این بازدید آقای غفرانی مدیر ثبت احوال شهرستان اصفهان گزارشی در خصوص عملکرد این اداره در سایر امور را ارائه دادند.
عید سعید فطر
عید سعید فطر

حلول ماه شوال و عید سعید فطر مبارک بادآیت‌الله ناصری : تغییر نام برای رفع مشکلات هیچ سندیتی در اسلام ندارد
آیت‌الله ناصری : تغییر نام برای رفع مشکلات هیچ سندیتی در اسلام ندارد

 

 

استاد اخلاق و عرفان حوزه علمیه اصفهان با اشاره به اهمیت رعایت حقوق فرزندان از سوی والدین، گفت: نامگذاری صحیح اولین حقی است که فرزند بر گردن والدین خود دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، آیت‌الله محمد ناصری در سخنرانی خود در مسجد کمرزرین اصفهان با اشاره به رساله حقوق امام سجاد اظهار کرد: فرزندان در روز قیامت می‌توانند برای اسم خود والدین را مورد مؤاخذه قرار دهند.وی ضمن تأکید بر لزوم انتخاب اسم نیکو برای فرزندان از سوی والدین تصریح کرد: اسم بر روی مسمی اثر می‌گذارد و به همین علت است که توصیه می‌شود از اسماء ائمه معصومین که از آسمان نازل شده است برای فرزندان استفاده شود و اینکه عده‌ای برای حل مشکلات و معضلات خود اقدام به تغییر نام خود می‌کنند هیچ سندیتی در روایات اسلامی ندارد.

استاد اخلاق و عرفان حوزه علمیه اصفهان در ادامه افزود: کسانی که مروج تغییر اسم برای حل معضلات و مشکلات هستند به دنبال کسب منفعت و درآمد هستند و این مسائل هیچ ریشه‌ای در اسلام ندارد ضمن اینکه معمولاً این افراد توصیه به تغییر اسامی اشخاصی می‌کنند که نام آنها از اسماء ائمه می‌باشد.وی بیان کرد: حقوق در خانواده یک طرفه نیست بلکه اولاد هم حقوقی برگردن والدین دارند که اولین این حقوق نامگذاری است و وظیفه والدین است که نامی نیکو برای فرزندان خود انتخاب کنند و این نامگذاری قطعا بر زندگی آنها تأثیرگذار است.

شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس
شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس

کارکنان ثبت احوال اصفهان همراه با مردم مؤمن و همیشه در صحنه اصفهان با حضور در میدان امام اصفهان با آرمانهای شکوهمند امام (ره) در رابطه با ملت فلسطین و امت اسلام تجدید میثاق نمودند. در این مراسم حجت الاسلام ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت و نقش مقاومت اسلامی طی سخنانی گفتند مقاومت اسلامی طعم تلخ شکست را در ذائقه رژیم صهیونیستی نشاند.

روز جهانی قدس
روز جهانی قدس

من روز قدس را روز اسلام و روز رسول اکرم (ص) می دانم

امام خمینی (ره)

وعده دیدار ما راهپیمایی روز جهانی قدس

ورود
نام کاربری

گذرواژهگذرواژه خود را فراموش کرده ام
اوقات شرعی
امور حقوقی و سجلی
سرویس پست الکترونیکی