دی 06 1393 20:12
فهرست
پیوندهااتقان اسناد هویتی مردم  ایران بسیار بااهمیت است -مقام معظم رهبری..........کارت ملی هوشمند دروازه ورود به دولت الکترونیک..........ثبت احوال نوین زمینه ساز توسعه پایدار..........
.
خوش آمدید
به سایت خود خوش آمدید
تجدید میثاق با شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس
تجدید میثاق با شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

همزمان با هفته ثبت احوال و دومین روز از این هفته رئیس و کارکنان ثبت احوال اصفهان به همراه مدیرکل ثبت احوال استان و شورای معاونین اداره کل و جمعی از همکاران و رؤسای مناطق سه گانه ثبت احوال باحضور در گلستان شهدای اصفهان با اهدای شاخه های گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس ادای احترام کردند. در این مراسم همگی باحضور بر مزار استاد علی اکبر پرورش، شهید خرازی، شهید احمد کاظمی و سایر شهیدان والامقام با آرمانهای این عزیزان تجدید میثاق نمودند.
هفته ثبت احوال گرامی باد
هفته ثبت احوال گرامی باد

هفته ثبت احوال را به تمامی کارکنان و بلند همتان عرصه هویتی تبریک عرض نموده از خداوند متعال برای همه این عزیزان سعادت، سلامت و توفیق خدمت به مردم عزیز و کشور اسلامی ایران را که بالاترین توفیق است آرزومندیم


تشکیل شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان اصفهان
تشکیل شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان اصفهان

سومین جلسه فصلی شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان اصفهان در تاریخ 2/10/93 و در آستانه شروع هفته ثبت احوال به ریاست فرماندار اصفهان تشکیل شد. در این جلسه ابتدا غفرانی مدیر ثبت احوال اصفهان گزارشی از وضعیت ثبت وقایع حیاتی در شهرستان و روند تشکیل کمیته راهبردی جمعیت در شهرستان را به جلسه ارائه داد در این جلسه کفیل فرماندار شهرستان اصفهان با تشکر از اقدامات انجام شده در این مدت توسط اعضاء و با اشاره به ضرورت جمع آوری نظریات دستگاههای مربوط و فرهنگی شهرستان درخصوص سیاستگذاریهای جمعیت در خصوص ایجاد ایستگاههای جدید کارت هوشمند در بخش های شهرستان خواستار همکاری ادارات پست و ثبت احوال و هماهنگی ایستگاههای کارت هوشمند ملی و گروههای هدف در درخواست کارت هوشمند ملی شد. در این جلسه علاوه بر اعضاء شورای هماهنگی، رئیس اداره پست اصفهان و بخشداران بخشهای مرکزی، جرقویه، جلگه و بن رود نیز حضور داشتند.

دیدار با امام جمعه موقت اصفهان
دیدار با امام جمعه موقت اصفهان

به مناسبت آغاز هفته ثبت احوال رؤسای ثبت احوال اصفهان و مناطق 1و2و3 با حضور در دفتر حجت الاسلام میردامادی امام جمعه موقت اصفهان و مسئول دفتر نمایندگی ولایت فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان دیدار کردند. در این دیدار غفرانی مدیر ثبت اصفهان ضمن اشاره به هفته ثبت احوال که از تاریخ سوم الی نهم دیماه برگزار می شود به عملکرد این اداره در عرصه های گوناگون هویتی، الکترونیکی و خدمات ویژه پرداخت و تلاشهای ثبت احوال را در مدیریت و مهندسی فرهنگ نام و نام خانوادگی یادآور شد. وی به انجام تکریم مراجعین مخصوصاً جانبازان عزیز، معلولین و سالمندان و به نحوه خدمات رسانی به این عزیزان اشاره کرد. در این دیدار امام جمعه موقت اصفهان ضمن تبریک هفته ثبت احوال با یادآوری روند تغییرات در مجموعه ثبت احوال آن را گام مؤثری در راه خدمت به مردم عزیز برشمرد و برای کلیه کارکنان ثبت احوال در راه توفیق خدمت به مردم آرزوی موفقیت نمودند. در این دیدار رؤسای ثبت احوال مناطق 1و2و3 آقایان عامری، اخگر و جهانگیری و آقای احمد پور از اداره ثبت احوال اصفهان حضور داشتند.رحلت پیامبر اکرم (ص)‌ ، شهادت امام حسن (ع) و شهادت امام رضا(َع) تسلیت باد
رحلت پیامبر اکرم (ص)‌ ، شهادت امام حسن (ع) و شهادت امام رضا(َع) تسلیت باد

٢٨ صفر سالروز رحلت پيامبر مكرم اسلام حضرت محمد مصطفي (ص) و شهادت كريم اهل بيت حضرت امام حسن مجتبي (ع) و ٣٠ صفر سالروز شهادت امام علي ابن موسي الرضا (ع) بر امام زمان (عج) و محبان اهل بيت (ع) تسليت ميگويم


شرکت در صبحگاه مشترک بسیجیان دستگاههای اجرایی استان
شرکت در صبحگاه مشترک بسیجیان دستگاههای اجرایی استان

برابر اعلام پایگاه بسیج کارکنان ثبت احوال استان اصفهان اعضاء شورای پایگاه بسیج کارکنان ثبت احوال استان در صبحگاه مشترک که به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج در استانداری اصفهان برگزار گردید شرکت کردند در این مراسم استاندار اصفهان و مسئول بسیج کارکنان دولت در سخنان جداگانه به نقش و جایگاه بسیج در دفاع مقدس و انقلاب پرداخته و در پایان استاندار اصفهان و سردار پاسدار سلیمانی فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) از نیروهای بسیج در میدان بازدید نمودند در پایان بسیجیان نمونه دستگاههای دولتی مورد تقدیر قرار گرفتند.
پیام تسلیت
پیام تسلیت

إنّا لله وإنّا إليهِ رَاجعُون

جناب آقای مهندس حاجی رحیمیان مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان

بدینوسیله مراتب تسلیت خود و همکاران ثبت احوال را به مناسبت درگذشت برادرزاده گرامیتان اعلام میداریم از خداوند قادر متعال سلامت و آرامش تمامی بازماندگان را آرزومندیم.

مدیریت و کارکنان ثبت احوال شهرستان اصفهان


کارت ملی جایگزین دفترچه های بیمه می شود
کارت ملی جایگزین دفترچه های بیمه می شود

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از جایگزینی کارت ملی با دفترچه بیمه خبر داد و گفت : این طرح از 15 آذر در بیمارستانهای دولتی اجرایی می شود.

انوشیروان محسنی بندپی در گفت و گو با خبرگزاری مهر افزود: بیمه شدگان از روز شنبه 15 آذر ماه می توانند با شماره کارت ملی در مراکز درمانی دولتی بعضی استانها پذیرش و خدمات دریافت کنند و دیگر نیازی به ارایه دفترچه بیمه نیست ایشان با اشاره به اینکه در این مرحله دفترچه بیمه حذف نمی شود اعلام کرد فعلاً دفترچه بیمه حذف نمی شود و کارت ملی جایگزین آن خواهد شد.


تاسوعا و عاشورای حسینی
تاسوعا و عاشورای حسینی

این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست

این چه شمعی است که جانها همه پروانه اوست
با زنده رود
با زنده رود

مردم اصفهان و بینندگان برنامه زیبای زنده رود صبح جمعه های اصفهان در روز جمعه مورخ 18 مهرماه 93 شاهد برنامه ای بودند که با تمام برنامه های قبلی تفاوت داشت این بار برنامه زنده رود یکی از ارکان هویت آدمیان را محتوای برنامه خود قرار داده بود. نام و نام نیکو برنامه ای بود که در آن از ابتدا مجری برنامه اعلام کرد که امروز برنامه ما درباره نامهای نیکو است وی از بینندگان خواست که در مسابقه این هفته با اعلام نامهای خود شرکت جویند در ادامه میهمان ویژه این برنامه آقای دکتر بهارلویی از اساتید دانشگاه اصفهان درخصوص نام و انتخاب آن سخن گفت سپس خبرنگار در سطح شهر با گفتگو با مردم نظر آنان را در خصوص انتخاب نام نیکو جویا شد. در ادامه گفتگو برنامه تهیه شده در ثبت احوال شهرستان اصفهان به نمایش درآمد در این گزارش خبرنگار با حضور در اداره ثبت احوال اصفهان با مدیریت ثبت احوال اصفهان درباره نحوه انتخاب نام، فراوانی نام، نامهای نامناسب در گذشته به گفتگو پرداخت در این گفتگو غفرانی با بیان اولین نام انتخابی در اسناد سجلی این شهرستان به نمونه هایی از نامهای نامناسب که در گذشته انتخاب شده و بعداً تغییر یافته اشاره کرد وی گفت نامی را که با مشورت و رعایت به همه جوانب آن، وزن، معنا و مفهوم آن انتخاب شود همیشگی خواهد بود همچنین از والدین خواست که قبل از تولد فرزندانشان به انتخاب نام بپردازند در ادامه به نقش رسانه ها در تأثیرگذاری فیلمها در انتخاب نام از تهیه کنندگان درخواست کرد نامهای انتخابی نقشها به صورت مناسب انتخاب گردد.

جلسه مشترک ثبت احوال، اوقاف و هیأت امناء بقاع متبرکه
جلسه مشترک ثبت احوال، اوقاف و هیأت امناء بقاع متبرکه

در تاریخ 29 مهرماه 1393 جلسه مشترکی با حضور رئیس اداره اوقاف اصفهان و هیأت امناء بقاع متبرکه اصفهان در محل مقبره علامه مجلسی برگزار شد در این جلسه که در راستای اجرای مصوبه اخیر شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان مبنی بر اطلاع رسانی و آموزش هیأت امنای بقاع متبرکه و امام زاده ها تشکیل شد ابتدا حجت الاسلام اسماعیلی پور رئیس اداره اوقاف اصفهان نسبت به اعلام بموقع فوت افرادی که در جوار امام زادگان دفن می شوند تأکید و درخواست نمود در این زمینه با ادارات ثبت احوال همکاری لازم به عمل آید در ادامه غفرانی مدیر ثبت احوال اصفهان ضمن اشاره به نقش آمار در برنامه ریزیها به مشکلات عدم ثبت بموقع وقایع حیاتی پرداخت و در پایان از مسئولین مربوطه در خصوص محصور نمودن گورستانهای مجاور این بقاع متبرکه درخواست همکاری نمود. سپس آقای جهانگیری رئیس ثبت احوال منطقه 3 فرآیند اعلام وقایع به مناطق را به اطلاع حضار رسانید در این جلسه رؤسای تعدادی از کلانتری های اصفهان نیز حضور داشتند.

ورود
نام کاربری

گذرواژهگذرواژه خود را فراموش کرده ام
اوقات شرعی
امور حقوقی و سجلی
سرویس پست الکترونیکی