آبان 04 1395 22:37
فهرست
پیوندهااتقان اسناد هویتی مردم  ایران بسیار بااهمیت است -مقام معظم رهبری..........کارت ملی هوشمند دروازه ورود به دولت الکترونیک..........ثبت احوال نوین زمینه ساز توسعه پایدار..........
.
خوش آمدید
به سایت خود خوش آمدید
پایه درس اخلاق
پایه درس اخلاق

آیت الله حسین مظاهری از مراجع تقلید و رئیس حوزه علمیه اصفهان گفت: خدمتگزارن به مردم در دنیا و آخرت زیر چتر عنایت خداوند قرار می گیرند. ایشان فرمودند انسان در زندگی روزانه خود نباید فقط محو زندگی شخصی باشد بلکه باید خدمت به مردم و تأمین نیازهای عمومی جامعه را نیز مورد توجه قرار دهد. وی با اشاره به اینکه اقامه نماز و انجام واجبات از مصادیق معاشقه با خداوند و نزدیک شدن به پروردگار است تصریح کرد: خدمت به مردم نیز معاشقه و تقویت ارتباط با خداوند است.

رئیس حوزه علمیه اصفهان بیان کرد: همه معصومین (ع) در هر زمان و هر مکان خدمت به مردم را سرلوحه کار خود قرار می دادند و امروز تشیع خدمت به مردم را فرصتی برای بهره گیری از الطاف الهی در دنیا و آخرت می داند زیرا معتقد است که خدمت به مردم فرصتی برای تقویت دوستی با پروردگار است.

تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد
تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد

فرارسيدن ايام تاسوعا و عاشوراي حسيني را كه يادآور رشادت‌ها و مظلوميت‌هاي خاندان پاك رسالت است، به عموم ملت ايران و همه آزادگان و شيفتگان حق و فضيلت و عدالت در سرتاسر جهان تسليت مي‌گويیم.

بزرگ فلسفه قتل شاه دین این است
كه مرگ سرخ به از زندگى ننگین است

حسین مظهر آزادگى و آزادى است
خوشا كسى كه چنینش مرام و آیین است

نه ظلم كن به كسى نى به زیر ظلم برو
كه این مرام حسین است و منطق دین است

همین نه گریه بر آن شاه تشنه لب كافى است
اگر چه گریه بر آلام قلب تسكین است

ببین كه مقصد عالى وى چه بود اى دوست
كه درك آن سبب عزو جاه و تمكین است

ز خاك مردم آزاده بوى خون آید
نشان شیعه و آثار پیروى این استجمعیت ایران از مرز 80 میلیون نفر گذشت
جمعیت ایران از مرز 80 میلیون نفر گذشت

معاون وزیر کشور و رییس سازمان ثبت احوال کشور، گفت: جمعیت ایران، امسال از مرز 80 میلیون نفر گذشت به طوری که در پایان شهریور ماه امسال جمعیت ایران به بیش از 80 میلیون و 307 هزار نفر رسید. حمید درخشانی نیا اظهار کرد: در حال حاضر نرخ رشد طبیعی جمعیت در کشور ما بدون در نظر داشتن مهاجرت ها 43/1 درصد است. وی از وقوع بیش از 783 هزار و 230 تولد در 6 ماهه اول امسال در کشور خبر داد و افزود میزان ثبت موالید به ازای هر هزار نفر جمعیت در کشور 8/19 در هزار است.


بازدید از نمایشگاه دفاع مقدس
بازدید از نمایشگاه دفاع مقدس

به مناسبت هفته دفاع مقدس نمایشگاهی از تجهیزات و ادوات دفاعی در مرکز بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس برگزار شد.مدیر ثبت احوال شهرستان اصفهان به همراه مسئول ایثارگران اداره کل از این نمایشگاه دیدن کردند. در حاشیه این بازدید با سردار شیروانیان رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس نیز دیدار به عمل آمد.
هفته دفاع مقدس گرامی باد
هفته دفاع مقدس گرامی باد

ما تا آخرین نفر و تا آخرین منزل و تا آخرین قطره خون برای اعتلای کلمة الله ایستاده ایم

« امام خمینی (ره)»

کشور عزیزمان بارها پاره ای از پیکر خویش را در بی کفایتی حاکمان از دست داده و دوبار در دو جنگ جهانی استقلال ایران اسیر چنگال تجاوز غرب و شرق شد اما در حماسه 8 سال دفاع مقدس واژه های شکست و تسلیم از قاموس فرهنگ این دیار رخت بربست و پرچم مقدس جمهوری اسلامی بر بلندای قله های غیرت و شرف برافراشته ماند و ایمان و استقامت مردمان سرزمین عشق و کرامت و آئین جهانی شد.


دومین جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان اصفهان در سال 95
دومین جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان اصفهان در سال 95

دومین جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان اصفهان در تاریخ 15/6/95 به ریاست فرماندار اصفهان در سالن جلسات فرمانداری با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد در این جلسه غفرانی مدیر ثبت احوال شهرستان گزارشی از پیگیری مصوبات جلسه گذشته که در 7 بند تصویب شده بود ارائه داد سپس آقای کفیل فرماندار اصفهان با اشاره به پیگیری مطلوب مصوبات توسط ثبت احوال شهرستان و درخصوص پیگیری سایر مصوبات تأکید نمود. ایشان در ادامه سخنان خود محوریت آرامستانها را آرامستان کلان شهر برشمردند که می بایست با بررسی مصوبات گذشته در زمینه ساماندهی نهایی سایر آرامستانها اقدام نمایند در این جلسه آقای دهقان رئیس امور عشایر شهرستان درخصوص آخرین آمار عشایر شهرستان و نحوه خدمات گیری سجلی و ثبت وقایع عشایر گزارشی به جلسه ارائه داد و سپس آقای دکتر ترک زاده رئیس شبکه بهداشت شماره یک اصفهان با ارائه جداول آماری نحوه همکاری این شبکه را با ثبت احوال بیان نمود. در پایان آقای امیری معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری اصفهان با جمع بندی مطالب با اشاره به مباحث جمعیتی بر باز شناسی مشکلات ناشی از عدم رشد جمعیت تأکید نمود.طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن به زودی آغاز می شود
طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن به زودی آغاز می شود

(مشارکت در سرشماری ، لازمه پیشرفت ایران اسلامی)

طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن از سوم مهرماه لغایت بیست و چهار مهرماه به صورت اینترنتی و از بیست و پنج مهر ماه لغایت بیست و پنج آبان ماه به صورت حضوری انجام می گیرد.


حضور هنرمند و بازیگر اصفهانی در ثبت احوال اصفهان
حضور هنرمند و بازیگر اصفهانی در ثبت احوال اصفهان

جهانبخش سلطانی هنرمند اصفهانی و کشوری و ایفا کننده نقش در سریالهای یوسف پیامبر، اصحاب کهف، قصه های مجید و ... و برنده سیمرغ بلورین در جشنواره فیلم فجر با حضور در اداره ثبت احوال شهرستان اصفهان ضمن دیدار با مدیر ثبت احوال شهرستان از گنجینه اسناد دیدار و نحوه خدمات رسانی و موجودیت گنجینه اسناد را جالب توجه برشمرد این بازیگر ارزنده کشورمان ظرفیتهای موجود در ثبت احوال را فرصت مغتنمی برای پژوهشگران در عرصه های گوناگون برشمرد.
مصاحبه به مناسبت هفته دولت
مصاحبه به مناسبت هفته دولت

در حاشیه مراسم تجدید میثاق مدیران شهرستان با شهدای والای انقلاب اسلامی در گلستان شهدای اصفهان خبرنگار صدا و سیمای مرکز اصفهان تحت عنوان برنامه اصفهان امروز با فرماندار و شهردار اصفهان و غفرانی مدیر ثبت احوال شهرستان اصفهان گفتگو نمود در این گفتگو مدیر ثبت احوال شهرستان در پاسخ به سؤال خبرنگار درخصوص انگیزه حضور در این مراسم استقلال و استقرار حاکمیت دینی در جامعه را مرهون زحماتی دانست که تاکنون در این زمینه انجام گرفته است.


تقدیر از مدیر ثبت احوال شهرستان اصفهان
تقدیر از مدیر ثبت احوال شهرستان اصفهان

در مراسمی که به مناسبت هفته دولت و روز کارمند در تاریخ 02/06/95 در سالن اجتماعات سازمان صنعت، معدن و تجارت از طرف فرماندهی ناحیه مقاومت سپاه امام صادق (ع) و فرمانداری اصفهان برگزار گردید از غفرانی مدیر ثبت احوال شهرستان اصفهان و تعدادی از کارکنان سایر ادارات با لوح تقدیر و هدایا تقدیر شد. در این مراسم از اداره ثبت احوال شهرستان اصفهان و اداره جهاد کشاورزی به عنوان یکی از ادارات برتر در رعایت طرح تکریم نام برده شد.ملاقات مردم و مسئولین
ملاقات مردم و مسئولین

به مناسبت هفته دولت دیدار فرماندار و تعدادی از مسئولین شهرستان اصفهان از ساعت 9 صبح روز دوشنبه 08/06/95 در محل فرمانداری اصفهان انجام گرفت در این دیدار غفرانی مدیر ثبت احوال شهرستان اصفهان به سؤالات و مشکلات مراجعین درخصوص مسائل سجلی و امور مربوط به ثبت احوال پاسخ دادند.ورود
نام کاربری

گذرواژهگذرواژه خود را فراموش کرده ام
اوقات شرعی
امور حقوقی و سجلی
سرویس پست الکترونیکی