مهر 28 1393 21:35
فهرست
پیوندهااتقان اسناد هویتی مردم  ایران بسیار بااهمیت است -مقام معظم رهبری..........کارت ملی هوشمند دروازه ورود به دولت الکترونیک..........ثبت احوال نوین زمینه ساز توسعه پایدار..........
.
خوش آمدید
به سایت خود خوش آمدید
پیام تسلیت
پیام تسلیت

جناب آقای رضایی معاونت محترم اسناد هویتی ثبت احوال اصفهان با تأثر فراوان بدینوسیله درگذشت پدر گرامیتان را به شما و خانواده محترم تسلیت عرض نموده برای آن مرحوم آمرزش و برای تمامی بازماندگان صبر و آرامش آرزومندیم.

مدیریت و کارکنان اداره ثبت احوال اصفهان

کمیته شورای راهبردی جمعیت شهرستان اصفهان تشکیل خواهد شد
کمیته شورای راهبردی جمعیت شهرستان اصفهان تشکیل خواهد شد

بر اساس مصوبه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان و با عنایت به تصویب تشکیل شورای راهبردی جمعیت در شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی استان این مهم در شهرستان اصفهان نیز تشکیل خواهد شد.

آقای کفیل فرماندار شهرستان اصفهان در جلسه مورخ 16/06/1393 شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان با اشاره به ظرفیت جمعیت شهرستان نسبت به استان تشکیل این شورا را مهم بر شمردند و خواستار تشکیل آن شدند در این جلسه که مهندس حاجی رحیمیان مدیر کل ثبت احوال استان هم حضور داشتند ایشان با توجه به مقوله جمعیت و ضرورت پیگیری منویات مقام معظم رهبری درخصوص جمعیت تشکیل آن را با توجه به موقعیت و جمعیت و پتانسیل های موجود در شهرستان آن را ضروری عنوان نمودند در پایان مقرر گردید کمیته شورای راهبردی جمعیت در شهرستان اصفهان هم تشکیل گردد.

جلسه مشترک با بخشداری بن رود ودهیاران
جلسه مشترک با بخشداری بن رود ودهیاران

در اجرای مصوبه اولین جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان اصفهان در سال جاری مبنی بر تشکیل گرد همایی بخشداری و دهیاری ها در تاریخ 27/6/93 جلسه ای با حضور بخشدار بن رود دهیاران بخش ، مدیر عامل دهیاری های استان وشورای بخش بن رود و آقای غفرانی مدیر ثبت احوال شهرستان اصفهان در بخشداری بن رود تشکیل شد در این جلسه ابتدا آقای صادقی بخشدار ضمن خیر مقدم به مدعوین با اشاره به آخرین جلسه شورای هماهنگی شهرستان به اهمیت ثبت وقایع حیاتی بموقع اشاره واز تمامی دهیاران درخواست نمود که در این زمینه ثبت احوال را یاری نمایند وی همچنین نسبت به نظارت بر گورستانها وتلاش برای محصورنمودن گورستانها موردی اقدام نمایند در ادامه غفرانی مدیر ثبت احوال شهرستان اصفهان با اشاره به نقش آمار در برنامه ریزی خرد وکلان جامعه وظایف دهیاران در این زمینه راحساس بر شمرد و از آنان خواست تا ضمن همکاری در اعلام وقایع نسبت به اطلاع رسانی به اهالی روستاها در این زمینه اقدام نمایند وی در پایان به سوالات دهیاران پاسخ گفت لازم به ذکر است که خبراین مراسم در تاریخ 29/6/93 از صدا وسیما ی اصفهان پخش گردید.
هم اندیشی ثبت احوال وبخشداری مرکزی ودهیاران بخش مرکزی
هم اندیشی ثبت احوال وبخشداری مرکزی ودهیاران بخش مرکزی

در اجرای مصوبه شورای هماهنگی شهرستان اصفهان مبنی بر تشکیل جلسه مشترک با بخشداری و دهیاری ها ی بخش مرکزی اصفهان جلسه ای با حضور دکتر فرهاد محمدی بخشدارمرکزی اصفهان ، آقای غفرانی مدیر ثبت احوال شهرستان و تمامی دهیاران بخش مرکزی در تاریخ 31/6/93 در محل سالن اجتماعات فرمانداری اصفهان تشکیل شد. در این جلسه بخشدار بخش مرکزی ضمن خوش آمدگوئی به رئیس اداره ثبت احوال وظایف وخدمات ثبت احوال به مردم را خدماتی بر جسته بر شمرد واز دهیاران درخواست نمود که در راستای وظایف قانونی نسبت به اعلام ولادت و وفات به ثبت احوال کمال همکاری را مبذول نمایند در ادامه آقای غفرانی مدیر ثبت احوال شهرستان ضمن تبریک هفته دفاع مقدس با اشاره به اینکه رشد نرخ ولادت ووفات تا پایان برنامه توسعه چهارم بالای 95 درصد تعیین گردیده به وضعیت مطلوب ثبت وقایع شهرستان اشاره وتکمیل وتداوم آنرا مهم ونگهداری این موقعیت را مهم تر ارزیابی کرد وی در ادامه ضمن بر شمردن دستگاهایی که دراعلام فوت و ولادت باید با ثبت احوال همکاری نمایند از دهیاری ها به عنوان یکی از ارکان مهم اعلام وقایع حیاتی نام برد که علاوه بر نقش روشنگری در روستاها در ساماندهی وقایع می توانند نقش مهمی را عهده د ار باشند وی سهم کیفی این وظیفه را با توجه به بالاترین آمار دهیاری ها در این بخش یکی دیگر از ویژگیهای این همکاری عنوان نمود وی در پایان به سؤلات تمامی دهیاران پاسخ داد.هفته دفاع مقدس
هفته دفاع مقدس

یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس گرامی باد

تشکیل جلسه کمیته تحول اداری
تشکیل جلسه کمیته تحول اداری

اولین جلسه کمیته تحول اداری ثبت احوال شهرستان اصفهان در تاریخ 17/06/93 با حضور کلیۀ اعضاء در محل کار مدیر ثبت احوال شهرستان تشکیل شد. در این جلسه ابتدا غفرانی مدیر اداره شهرستان درخصوص ضرورت تشکیل کمیته پیشنهادات و فرآیند جلسات و مصوبات آن گزارشی به جلسه ارائه داد در ادامه اعضاء هرکدام به تبادل نظر پرداختند و سپس پیشنهاداتی در زمینه های فناوری اطلاعات ، نیروی انسانی و خدمات سجلی به جلسه ارائه شد که پس از تصویب تعدادی از آنها مقرر گردید که پیشنهادات مزبور جهت بررسی به کمیسیون تحول اداری استان ارسال گردد همچنین در این جلسه مقرر گردید که جلسات کارشناسی حقوقی و سجلی هر 15 روز یکبار تحت عنوان کارگروه برای بررسی دستورالعملها و بخشنامه ها در اداره تشکیل گردد.
تقدیر از ثبت یاران
تقدیر از ثبت یاران

در حاشیه برگزاری جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان اصفهان از جمعی از ثبت یاران شهرستان اصفهان تقدیر به عمل آمد. در این جلسه از مدیرکل اوقاف استان حجت الاسلام والمسلمین آقای صادقی به دلیل نظارت بر عملکرد مسئولین بقاع متبرکه در خصوص اعلام فوت و همکاری همه جانبه با اداره ثبت احوال اصفهان، آقای آل داود کارمند ثبت احوال اصفهان مستقر در آرامستان باغ رضوان بواسطه پیگیری و ثبت بموقع فوتهای آرامستان و برخورد مناسب با مراجعین، خانم مونس استادی کارشناس فرمانداری به دلیل همکاری همه جانبه با شورای هماهنگی در زمینه پیگیری مصوبات و مکاتبات و تشکیل جلسات شورا، آقای دکتر پارسا رئیس مرکز شماره 2 بهداشت اصفهان و آقای دکتر ترکزاد رئیس مرکز شماره 1 بهداشت به واسطه شرکت مرتب در جلسات شورای هماهنگی، پیگیری کامل مصوبات، نظارت بر عملکرد زیر مجموعه خود در زمینه ثبت وفات و صدور گواهی ولادت تقدیر و تشکر به عمل آمد.

تشکیل جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال اصفهان
تشکیل جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال اصفهان

جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان اصفهان در تاریخ 16/06/1393 به ریاست فرماندار اصفهان و با حضور مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان، مدیرکل اوقاف استان، بخشداران و سایر اعضاء در محل فرمانداری اصفهان برگزار گردید. در این جلسه غفرانی مدیر ثبت احوال شهرستان و دبیر شورا گزارشی از پیگیری مصوبات جلسه گذشته ارائه داد. در ادامه هریک از اعضاء در خصوص موارد مطروحه نظرات خویش را بیان نمودند. همچنین آقای مهندس حاجی رحیمیان مدیر کل ثبت احوال استان اصفهان در این جلسه با تقدیر از فرماندار اصفهان و مجموعه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی از مسائلی نظیر دفاتر پیشخوان دولت، رسیدگی به امور و ارتقاء کارت هوشمند ملی مطالبی را بیان نمودند ودر خصوص ورود علمی و عملی به مبحث جمعیت، تشکیل شورای راهبردی جمعیت را برای اولین بار در کشور و در استان اصفهان از جمله اقدامات مهم در این زمینه دانستند. ایشان سهم ثبت احوال شهرستان اصفهان در خدمات رسانی به مردم را سهم قابل توجهی ارزیابی نمود. سپس فرماندار اصفهان با اشاره به اهمیت نقش ثبت وقایع حیاتی بموقع از دبیر جلسه خواستند تا مشکلات موجود را آسیب شناسی کرده و مسائل و مشکلات موجود توسط دو حوزه ثبت احوال و حوزه علوم پزشکی مورد پیگیری قرار گیرد. ایشان به اصل آموزش و اصل نظارت اشاره نمودند و درمورد آموزش پزشکان درخصوص نحوه صدور جواز دفن و متولیان امام زاده ها و آرامستانها در خصوص وظایف خود تأکید نمودند و از طرح شورای راهبردی جمعیت حمایت و خواستار تشکیل آن در شهرستانها نیز شدند.

آموزش بیمارستانها و متولیان، ارزیابی مجدد عملکرد بیمارستانها درخصوص صدور گواهی ولادت و جواز دفن و تشکیل شورای راهبردی جمعیت در شهرستانها از جمله مصوبات این جلسه بود و در پایان از جمعی از ثبت یاران تقدیر به عمل آمد.
مصاحبه با واحد مرکزی خبر
مصاحبه با واحد مرکزی خبر

واحد مرکزی خبر صدا و سیمای اصفهان با حضور در اداره ثبت احوال اصفهان گزارشی از فرآیند کارت هوشمند ملی تهیه نمود در این گزارش غفرانی مدیر ثبت احوال شهرستان اصفهان با اشاره به آغاز و تعداد درخواستهای اخذ شده گروه هدف در اخذ کارت هوشمند ملی را کلیه کسانی که تاکنون کارت ملی دریافت نکرده اند و کسانی که در شناسنامه های آنان تغییرات سجلی صورت گرفته برشمرد و اضافه کرد در حال حاضر علاوه بر ثبت احوال اصفهان این اقدام در چهار ایستگاه اداره پست شهرستان اصفهان نیز انجام می پذیرد وی خاطر نشان ساخت که با کاربردی شدن کارت هوشمند ملی بخش زیادی از خدمات در قالب این کارت قابلیت ارائه را دارد.

بهره برداری از ایستگاههای شماره 4 و5 کارت هوشمند ملی اداره ثبت احوال شهرستان اصفهان در هفته دولت
بهره برداری از ایستگاههای شماره 4 و5 کارت هوشمند ملی اداره ثبت احوال شهرستان اصفهان در هفته دولت

در پایان هفته دولت در مراسمی با حضور مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان آقای مهندس حاجی رحیمیان، شورای معاونین اداره کل ، مدیریت و معاونین ثبت احوال اصفهان و فرزندان شاهد ثبت احوال اصفهان بهره برداری از ایستگاههای شماره 4 و 5 کارت هوشمند ملی آغاز گردید. به این ترتیب در حال حاضر علاوه بر راه اندازی چهار ایستگاه توسط شرکت پست اصفهان، پنج ایستگاه روزانه در مرکز اداره شهرستان اصفهان درخواستهای کارت هوشمند ملی را دریافت و ارسال می نماید.

شرکت در شورای اداری شهرستان اصفهان
شرکت در شورای اداری شهرستان اصفهان

روزپنج شنبه ششم شهریورماه و به مناسبت ششمین روز هفته دولت، مدیران و رؤسای ادارات و سازمانهای دولتی و اعضاء شورای شهر اصفهان با حضور در گلزار شهدای اصفهان با آرمانهای شهیدان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تجدید میثاق کردند در حاشیه این مراسم از تنی چند از خانواده ایثارگران انقلاب اسلامی تقدیر به عمل آمد و همچنین از خانم افسانه لاوی فرزند شهید والامقام و از کارکنان اداره ثبت احوال اصفهان نیز تقدیر شد.
ورود
نام کاربری

گذرواژهگذرواژه خود را فراموش کرده ام
اوقات شرعی
امور حقوقی و سجلی
سرویس پست الکترونیکی